top of page
Peri Peri

Peri Peri

Włochy - Sycylia

Przez całe życie dziadek Laurentino zachował pamięć o bardzo ciężkich dniach spędzonych w niewoli podczas II wojny światowej ze swoimi sycylijskimi towarzyszami-żołnierzami. Dopiero prawie trzydzieści lat później, w 1971 roku, zakochał się w małym kawałku ziemi z widokiem na morze, niedaleko Sciacca, w prowincji Agrigento.


Panorama miasteczka Sciacca

To było to samo morze, które kołysało się we wspomnieniach, opowieściach jego towarzyszy i twarzach skierowanych na południe. Tutaj, u zbiegu Morza Śródziemnego, gdzie nawet dzika sycylijska kraina w wietrzne dni dotykana jest falami morskimi, w starożytności spotykali się odkrywcy i podróżnicy, znani jako „Peri Peri”, czyli dosłownie „wędrowcy”. Tak właśnie narodziła się nazwa posiadłości Peri Peri, w hołdzie odwadze odkrywców i podróżników w czasach starożytnych oraz morzu południa. To morze, które przez wiele stuleci niszczyło i tworzyło życie.Sycylijskie winnice to ojczyzna ponad 65 autochtonicznych odmian

Winnica Peri Peri zlokalizowana jest w Sciacca, w prowincji Agrigento, kilka kilometrów od morza. Na terenie posiadłości uprawiane są odmiany Nerello Mascalese, Frappato, Perricone, Inzolia i Zibibbo. Winnice cieszą się morską bryzą przez cały rok, a czerwono-brunatne gleby aluwialne mają bardzo zróżnicowany skład, tworząc idealne warunki dla win, które doskonale reprezentują pełną przygód organoleptyczną podróż do odkrywania Sycylii.

bottom of page