top of page
Idi di Marzo

Idi di Marzo

Włochy - Abruzzo

„Odcienie ochry jesiennego krajobrazu rozwiewane przez wschodni wiatr. Zimowy chłód zyskuje przewagę nad naturą, kruchą i bezbronną, pozbawioną piękna, ale nie uroku. Krótkie i ponure dni przypominają miłość wypaloną, miłość wygasłą. Nadejście światła i wiosny przynosi nową radość. Ogień miłości znów płonie nową pasją. W Idi Di Marzo przyroda szczyci się swoim wspaniałym pięknem i wnosi nową nadzieję do uśpionej krainy.”


Kolory jesieni w Villamagna

W 1910 roku pradziadek Vincenzo opisał tymi słowami piękną scenerię Abruzji, którą zastał w miejscu, w którym zdecydował się założyć swoje pierwsze winnice w Villamagna, w prowincji Chieti. Po raz pierwszy zobaczył z bliska przyrodę, która umierała zimą i odradzała się w najpiękniejszą porę roku, w idy marcowe. Dni, kiedy wiosna zastępuje zimę, a powietrze wypełnia się intensywnym aromatem kwiatów, miłości i szczęścia. W 2010 roku, sto lat po Idach Marcowych, pradziadek de Cerchio założył tę posiadłość, aby uczcić dzień, w którym Rodzina zaczęła uprawiać winorośl, a on zakochał się w winie i samym życiu.


Pańskie oko konia tuczy - Federico de Cerchio podczas zbiorów

Posiadłość położona jest w Villamagna, w najwspanialszym obszarze upraw winorośli w Abruzji. Tutaj rodzime odmiany Abruzji – między innymi Montepulciano, Pecorino i Trebbiano – wyrażają całą swoją świeżość w młodych winach, które odzwierciedlają werwę, jaką nowe pokolenia wnoszą do dystryktu Villamagna i całego regionu winiarskiego Abruzji.

bottom of page