top of page
Graham Beck

Graham Beck

RPA - Robertson

Podwaliny pod sukces marki Graham Beck położono w 1983 roku, kiedy (zmarły już niestety w roku 2010) Graham Beck kupił Madebę, farmę położoną na obrzeżach miasta Robertson w Western Cape. Jego żarliwą ambicją było założenie w tym regionie winiarni światowej klasy, co doprowadziło do wzniesienia najnowocześniejszej piwnicy i przełomowego obiektu degustacyjnego, zapewniając Graham Beck Cap Classique reputację wiodącego międzynarodowego miejsca degustacyjnego. Podstawą etosu rodziny Beck były zakorzenione od samego początku pasja i poświęcenie, które do dziś napędzają cały zespół.Graham Beck (1929-2010)

Urodzony w Kapsztadzie Graham wykazał swoje umiejętności w zakresie przedsiębiorczości już podczas studiów handlu na Uniwersytecie w Kapsztadzie. W tym czasie założył z powodzeniem firmę zajmującą się renowacją domów o nazwie Kangra. Następnie Graham zajął się wydobyciem węgla, gdzie również odniósł liczne sukcesy. Jego reputację pioniera w branży winiarskiej poprzedziła rola, jaką odegrał w gospodarce Republiki Południowej Afryki, kierując scentralizowanym transportem i eksportem węgla przez Richards Bay na północnym wybrzeżu Kwazulu-Natal.Winiarnia Graham Beck w Robertson

Miłość Grahama do koni i wyścigów zaowocowała budowaniem stadnin na całym świecie. Ze względu na swoje globalne zainteresowania biznesowe on i jego żona Rhona dzielili swój czas między domy w Republice Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii i Ameryce. Ich syn Antony i jego rodzina pozostają głęboko oddani swoim afrykańskim korzeniom i nadal hojnie inwestują swój czas, energię i fundusze w przyszły sukces i rozwój Republiki Południowej Afryki. Dzięki ich przykładowi rozwój społeczny i podnoszenie rangi społeczności pozostają podstawowymi wartościami marki.

Zawsze gotowy na wyzwania Graham oświadczył jednak, że flagowym produktem będzie nic innego jak wino musujące. Szczęśliwie obszar ten, ze swoim wyjątkowym klimatem i bogatymi wapiennymi glebami, okazał się idealny do uprawy Chardonnay i Pinot Noir – dwóch z trzech odmian Cap Classique (trzecią jest Pinot Meunier, bardzo rzadko używana w Republice Południowej Afryki). Dziś Graham Beck Cap Classique jest uważany za jedno z najlepszych win musujących Cap Classique w kraju i poważnego konkurenta na międzynarodowej arenie winiarskiej.

Z wielkim sentymentem wspominamy Grahama jako osobę posiadającą nieomylny dar wnoszenia piękna i stylu w życie tak wielu osób – podobnie jak jego żona Rhona. Ich wielkie przywiązanie do dzieł sztuki, wspaniałość Matki Natury oraz elegancja i wdzięk rasowych koni widoczne są w całych posiadłościach rodziny Beck – zarówno w kraju, jak i za granicą. Graham zmarł 27 lipca 2010 r. w wieku 80 lat, a Rhona 9 września 2015 r. w wieku 78 lat.


Wyszablowany musiak w trakcie zbiorów, to konieczna przyjemność !

Trzeba złożyć hołd niezachwianej pasji tego niepowtarzalnego mężczyzny do szampana, świętując jego głęboką miłość i uznanie dla piękniejszych rzeczy w życiu. Zaraźliwa radość życia Grahama podnosiła na duchu i inspirowała wszystkich, którzy go znali. Jego dziedzictwo jako przedsiębiorcy, pioniera i filantropa jest wciąż żywe. Założona w 1983 roku firma Graham Beck Wines i jej posiadłość Robertson reprezentują dążenie rodziny Beck do doskonałości. Na jej czele stoi syn Grahama i Rhony, Antony Beck, który nadal jest głęboko zaangażowany w biznes i koncentruje się na utrzymaniu światowej reputacji marki dzięki nienagannej jakości i ciągłym innowacjom.

W portfolio win musujących widoczne jest głębokie zamiłowanie Antony'ego do doskonałych win, w szczególności Chardonnay i Pinot Noir, dwóch podstawowych odmian prestiżowej produkcji Grahama Becka Méthode Cap Classique.

bottom of page