top of page
Dominio Imperfetto

Dominio Imperfetto

Włochy - Abruzzo

Dominio Imperfetto to wyzwanie, jakie podjęła Famiglia De Cerchio przy tworzeniu wysokiej jakości win różowych i białych. W regionie takim jak Abruzja, zdominowanym przez uprawę czerwonych winogron, które są cenione i znane na arenie międzynarodowej, istnieją ukryte obszary przybrzeżne, które są mało zbadane przez winiarzy, ale oferują wielki potencjał. Tutaj wielkie międzynarodowe odmiany znajdują miejsce obok rodzimych, autochtonicznych winorośli.


Federico de Cerchio z różowym Perfectly Imperfect

Eksperymenty, wizja i wytrwałość dały początek „Dominio Imperfetto”, które Federico de Cerchio uważa za najwyższy wyraz rewolucji winiarskiej w regionie.

Gleby są tu nieprzepuszczalne, głównie wapienne, ale z wieloma odcinkami piaszczystymi. Majestatyczne góry z widokiem na morze, o zboczach sięgających prawie trzech tysięcy metrów, znajdują się zaledwie trzydzieści kilometrów od wybrzeża. Klimat jest kapryśny: nagłe zmiany temperatury i długotrwałe okresy ekstremalnych upałów w lecie i mrozów w zimie. To warunki, które pozwalają na tworzenie win o wielkiej osobowości, interpretacji terroir i innej, przewrotowej filozofii produkcji.

bottom of page