top of page
Cascina Chicco

Cascina Chicco

Włochy - Piemonte

W latach 50-tych XX wieku, Ernesto Faccenda, zwany „Chicu” nabył 1 hektar ziemi, niedaleko wioski Canale w sercu Roero. Pomimo, że z zawodu był rzeźnikiem, wyspecjalizowanym w dojrzewaniu mięs, potrafił ocenić potencjał miejsca wprost dedykowanego do uprawy winorośli. Zaczął od produkcji Nebbiolo i Barbera d’Alba, które sprzedawane było w gąsiorach i beczułkach. Oprócz tego uprawiał brzoskwinie, lokalny przysmak na wzgórzach Roero.Winnica Rocche di Castelletto obsadzona krzewami Nebbiolo

Federico, syn Ernesto, i jego żona Maddalena uwierzyli w wizję ojca i rozpoczęli produkcję pod rodzinnym nazwiskiem, skupiając się na uzyskaniu jak najwyższej jakości. Jednak prawdziwa rewolucja przyszła, gdy do głosu doszło trzecie pokolenie. Enrico and Marco rozpoczęli naukę w Szkole Enologicznej w Albie, by kontynuować rodzinne tradycje. Biznes zaczyna się modernizować, zarówno w strukturze, jak i technologii. Rodzina nabywa najbardziej prestiżowe działki w Roero: Vezza d’Alba (Valmaggiore), Castellinaldo (Granera Alta, Bric Loira) i Castagnito.

W 2006 posiadłość rozrasta się: kolejne 6 hektarów Ginestra i Rocche di Castelletto Menzione Giografica Aggiuntivi w Monforte d’Alba. To z tych działek powstają Barolo Rocche di Castelletto i Barolo Riserva Ginestra.

W 2014 roku ukończono budowę imponującej i przepięknej piwnicy i kaplicy. Prace zlecone jeszcze przez Federico trwały przez kilka lat.


Po przebudowie w 2014 roku piwnice robią niebywałe wrażenie

Dziś wina z Cascina Chicco obecne są na międzynarodowych rynkach, zachwycając kolejne rzesze miłośników win z Piemontu.

bottom of page