top of page
Casal Farneto

Casal Farneto

Włochy - Marche

W regionie Le Marche, pomiędzy morzem i Apeninami leży jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. To kraina średniowiecznych zamków, słonecznych plaż i winnic produkujących wyjątkowe wina z których najsłynniejsze jest Verdicchio, w szczególności to z apelacji dei Castelli di Jesi. Marche, ze stolicą w Anconie nie jest pierwszym wyborem dla odwiedzających Italię, a bardzo niesłusznie...Choć historycznie to region głównie rolniczy, każda z 5 prowincji ma sporo do zaoferowania: 160 km plaż z białym piaskiem, oliwne gaje, zamki w Jesi, no i wino...


Miasteczko Jesi - serce Verdicchio

To właśnie tutaj znajduje się winnica Casal Farneto. To 35 hektarów winorośli, gdzie łączą technologię, tradycję i zrównoważone rolnictwo, by tworzyć wina nieomal doskonałe.

 W cieniu starych dębów już od blisko 30 lat Casal Farneto tworzy wina w zgodzie z naturą, historią oraz z poszanowaniem ekosystemu. To miejsce wpasowuje się architektonicznie w otaczający krajobraz, ale jednocześnie jest nowoczesną, technologiczną farmą.


Widok na winnicę Casal Farneto w Serra de' Conti

Wśród odmian króluje oczywiście verdicchio, które jest szalenie plastyczne. W Casal Farneto można się go napić jako wino musujące, świeże i młode, pełne, długowieczne i dojrzewające w dębie, a nawet naturalnie słodkie. Wśród czerwonych odmian spotkamy tu montepulciano i aromatyczną lacrimę, która dojrzewając "płacze" kroplami soku.


Dojrzała kiść odmiany Lacrima

Marche, to z pewnością miejsce, którego w podróżach po Italii nie można pominąć.

 

bottom of page