top of page
Bodegues Sumarroca - Heretat Sabartes

Bodegues Sumarroca - Heretat Sabartes

Hiszpania - Penedes

Korzenie i tradycje rodziny Sumarroca sięgają do maleńkiej wioski Llimiana w gminie Pallars Jussà. To były początki produkcji cavy, na raptem kilku hektarach. W późniejszym czasie rodzina dokupiła Molí Coloma w Subirats i wiejską Heretat Sabarté w Banyeres del Penedès. W 1999 roku, dawna rezydencja Markiza Monistrol, największa posiadłość w regionie Penedés, została przemianowana na Finca Sumarroca. Filozofia jest nieskomplikowana. Zamiast angażować się w produkcję na większą skalę czy konkurować z dużymi producentami, Sumarroca skupia się wyłącznie na jakości, usługach oraz długofalowej ochronie środowiska.

Rodzina prowadzi projekty badawcze mające na celu kreowanie win i cavy o nieporównywalnym charakterze i osobowości.


Widok na posiadłość Heretat Sabartes od strony ogrodu.

Heretat Sabartes to XVIII wieczny dwór w samym sercu regionu Penedes. Posiadłość należała kiedyś do Markizy Griny, i został całkowicie, pieczołowicie odrestaurowany, by przywrócić mu pierwotny urok. Heretat Sabartes leży w El Priorat de Banyeres, otoczony 25 hektarami winnic, których owoce dają najwyższej jakości wino i cavę Sumarroca-Sabartes. Posiadłość złożona jest z kilku budynków, z których każdy emanuje elegancją i romantyzmem, jakiego oczekiwałoby się od architektury z tamtego okresu. Charakterystyczna wieża głównego pałacu, maleńki staw w ogrodzie, a nawet stare przebieralnie dla kąpiących się, to wszystko prawdziwe, architektoniczne perełki.

W otaczającej pałac winnicy rośnie Chardonnay, Riesling, Sauvignon Blanc i Muscat de Frontignan, ale również, a może przede wszystkim Pinot Noir, Xarel.lo czy Parellada - bez których trudno wyobrazić sobie pienistą cavę.

bottom of page